Tarasy ułożone z płyt gresowych grubości 2 cm są niemalże niezniszczalne, a przy tym nawiązują do aktualnych trendów wykończenia domów i stref dookoła nich. Najnowocześniejsza technologia wykorzystana podczas produkcji gresów 2 cm gwarantuje wysokie parametry techniczne i użytkowe, dzięki czemu gresy sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych i są efektowne przez wiele lat. Ich niewątpliwą zaletą jest też fakt, że można je samodzielnie położyć – oszczędzając pieniądze i eliminując poszukiwania trudno dostępnych fachowców. Płyty można kłaść na różnych powierzchniach – na trawie, żwirku, ale też na wspornikach. Przeczytajcie jak je położyć na każdej z nich.
ZALETY GRESÓW 2.0
UKŁADANIE NA TRAWIE
Płytki 2 cm można układać bezpośrednio na podłożu, zwłaszcza jeśli teren pod trawnikiem jest idealnie równy. Ten sposób jest polecany w przypadku układania większej powierzchni z minimalnymi spoinami. Można też zaplanowany układ płyt ułożyć poniżej poziomu trawy, wybierając miejscowo wierzchnią warstwę gruntu. To pozwala na zastosowanie dekoracyjnych układów płyt, tworzących kompozycję poprzedzielaną pasami trawy.
Zastosowanie: ■ tarasy ■ ścieżki w ogrodzie ■ tereny rekreacyjne ■ ogródki działkowe
01 Przygotowanie
- Ułożenie zaplanowanego układu płyt na trawie
- Zaznaczenie krawędzi każdej płyty za pomocą łopaty
- Wybranie gruntu pod płyty na głębokość ok 5-6 cm
02 Warstwa stabilizująca
- Na spód przygotowanego podłoża należy wysypać warstwę żwiru, aby zapewnić równomierne i stabilne podłoże
- Zaleca się wykonanie przynajmniej 3 cm warstwy z grubego żwiru
03 Układanie płyt
- Płyty powinny być ułożone od ok. 0,5 do 1 cm poniżej powierzchni gruntu, aby zapewnić równomierne przejście powierzchni
04 Wyrównanie poziomu
- Należy spłaszczyć brzegi wokół płyty gumowym młotkiem, aby wyrównać poziom trawnika z płytami
UKŁADANIE NA ŻWIRKU
Układanie płyt na żwirku jest praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem, możliwym do zastosowania w bardzo wielu miejscach, zarówno w otoczeniu domów mieszkalnych jak i obiektów użyteczności publicznej. Pozwala na uzyskanie współczesnej, eleganckiej przestrzeni. To rozwiązanie jest idealne do realizacji projektów, gdzie ułożenie posadzki na stałe nie jest możliwe.
Zastosowanie: ■ ścieżki, chodniki i dziedzińce dla ruchu pieszego, patia, oranżerie ■ tarasy układane na poziomie podłoża, plenery hotelowe,,miejsca relaksu,, ■ parki, tereny rekreacyjne i inne
01 Przygotowanie
- Usunięcie warstwy ziemi na głębokość 10-20 cm, w zależności od rodzaju podłoża
- Grunt powinien być wyrównany
- Na tak przygotowane podłoże należy wysypać 10 cm warstwę żwiru o różnych rozmiarach cząstek (16-35 mm)
02 Wyrównanie powierzchni
- Podłoże powinno być ubite z zachowaniem 2% nachylenia powierzchni
- Na ubitym podłożu należy wykonać drugą 5-10 cm warstwę z drobnego żwirku (4-8 mm), również z zachowaniem 2% spadku
03 Układanie płyt
- Warstwa żwiru powinna być wyrównana za pomocą listwy
- Układając kolejne płyty należy zwrócić uwagę na zachowanie jednakowych odstępów
- Przy układaniu większych powierzchni należy sprawdzać poprawność ułożenia co 5 m
04 Wykończenie
- Ułożona powierzchnia powinna być wyrównana. W tym celu należy użyć gumowego młotka
- Przerwy między płytami (min. 4 mm) można pozostawić puste lub wypełnić je drobnym piaskiem lub żwirem
MONTAŻ NA WSPORNIKACH
Układanie płyt gresowych Solid 2.0 z zastosowaniem regulowanych lub stałych wsporników to proste i wygodne rozwiązanie. Systemy wsporników pomagają w ułożeniu dowolnej powierzchni nawet na nierównym terenie i na różnej wysokości (posadzka może być ułożona na wet na wys. 50 cm). Można je stosować we wszystkich sytuacjach, gdzie ułożenie stałej posadzki nie jest możliwe.
Zastosowanie: ■ tarasy, balkony ■ werandy ■ altanki ■ ogródki sezonowe ■ letnie kawiarnie i puby
01 Przygotowanie podłoża
- Układanie płyt na wspornikach jest niezwykle łatwe. Można je układać bezpośrednio na gruncie, regulując wysokość poszczególnych wsporników wg potrzeb
- Płyty można też układać na wylewce betonowej lub skorzystać z istniejącego utwardzonego podłoża, bez konieczności jego usuwania bądź wyrównywania
02 Montaż płyt
- Przy montażu powierzchni z płyt gresowych o grubości 2 cm i wymiarach 60 x 60 zalecane jest użycie 5 wsporników na jedną płytę (na narożnikach i pośrodku płyty)
- Płyty montuje się zachowując kilkumilimetrową fugę,
- umożliwiającą odprowadzenie wody do podłoża
03 Ukłożenie instalacji
- Pomiędzy powierzchnią gruntu, a poziomem posadzki można swobodnie poprowadzić różnego rodzaju instalacji
04 Poziomowanie
- W trakcie pracy należy sprawdzać poprawność wypoziomowania powierzchni, regulując poziom za pomocą wsporników
- Po ułożeniu całej powierzchni można również bez problemu regulować poziom posadzki, demontując w łatwy sposób dowolną płytę
W kolekcji płytek 2 cm znajdziemy szeroki wybór płytek na taras lub do ogrodu. Różne kolory i style sprawią, że seria ta sprawdzi się zarówno w eleganckim ogrodzie, jak i na rustykalnym balkonie lub surowym, praktycznym podjeździe garażowym. Bo przecież liczy się nie tylko wytrzymałość, ale też estetyczny, dopasowany do konkretnego projektu wygląd.
WZORY PŁYTEK 2 cm
Płytki Tarasowe Drewnopodobne
Wyobraź sobie miejsce, w którym poczujesz się komfortowo, a wszelkie zmartwienia odejdą na dalszy plan. Pomyśl o swojej małej oazie, odskoczni od pośpiechu i zgiełku, gdzie odnajdziesz swą wewnętrzna równowagę.
To wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Stwórz swój wymarzony balkon lub taras z płytkami tarasowymi z kolekcji 2 cm, które nadadzą otoczeniu kojącego ciepła (kolory – beż, brąz, ochra) oraz wyjątkowej naturalności (struktura charakterystyczna dla słojów drewna). Deski ceramiczne (rozmiar – 29,5 x 119,5 cm) to połączenie praktyczności (odporność na warunki atmosferyczne, antypoślizgowość, łatwy montaż i demontaż) oraz uniwersalności (idealna kompozycja z naturalnym kamieniem).